Hubnutí není snadný proces. Potřebujete silnou vůli, motivaci a nedělat zbytečné chyby, které hubnutí zpomalují nebo znemožňují.

Stres brání hubnutí

Ať se na stres podíváme z jakékoli strany, pro naše zdraví je hrozbou. Samozřejmě tedy má vliv i na naše hubnoucí snahy. U někoho působí stres tak, že rychle shazuje, ale pak zase přibere na normální váhu. U někoho naopak působí opačně a pod tlakem rychle přibývá na váze. Zkuste stres kompenzovat sportem.

Spánek

Stres omezte, spánek rozhodně ne. Pokud spánkem trávíte příliš málo času, projeví se to i na vaší figuře. Metabolismus potřebuje dostatečný čas na regeneraci a relaxaci, bez nich totiž zpomaluje, a i když se snažíte dělat pro svou postavu maximum, ručička váhy se nehýbe a vy při hubnutí ztrácíte motivaci. Nepodceňujte spánek, jinak budete v začarovaném kruhu.

Čas

Hubnutí vyžaduje čas a opravdu hodně času. Potřebujete čas na pohybové aktivity, potřebujete čas na přípravu zdravých jídel. Vše jde ruku v ruce s dobrým plánováním. Mějte systém a pak půjde hubnutí snáz. Uvědomte si, že cvičení jednou za týden nemá příliš smysl. Hýbejte se minimálně 3x týdně a ideálně střídejte pohybové aktivity.

jak hubnout

Negativní myšlení

Svou roli při shazování kil hraje samozřejmě vaše vlastní hlava. Chcete hubnout? Tak si opakujte, že se vám to podaří. Motivujte se a snažte se myslet pozitivně. Je to těžké, ale konečný výsledek to opravdu ovlivní. Hubnutí začíná v hlavě!

Nedostatek jídla

Mnoho lidí při snaze shodit omezí jídlo na minimum. Ale to je chyba. Strava musí být vyvážená a pestrá. Správně máte jíst pětkrát za den malé množství jídla, které obsahuje všechny potřebné vitaminy, minerální látky, bílkoviny… Omezte cukry a tuky, což znamená vynechat dortíky i sladké nápoje a zapomenout na fast foody a smažené dobroty. Také si zakažte mlsání u televize. Připravujte si pokrmy z čerstvých surovin a nezapomínejte na dostatek čerstvé zeleniny a ovoce.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít