tumblr_np0j7mI2Md1tco6epo1_1280

Na začátku to byla temná, zvrhlá, naturalistická fantasy, při které se červenali i ti největší zvrhlíci. Po čtyřech sériích jsme si už nějak zvykli. Nebo kvalita seriálu upadla.

(Možná obojí.) Ať je to jak chce, pátá série zatím připomíná špatnou telenovelu, plnou nelogických zvratů. (Nebo se to ještě možná nerozjelo, i když sedm dílů by snad na rozehřátí stačit mohlo.)

Postavy ztrácejí svou nevyzpytatelnost, podstatná část zajímavých charakterů už odpočívá v pokoji pod drnem. (Vážně, chcípaj jak jepice…) Ještě že Tyrion Lannister je pořád sarkasticky dokonalý, i přes všechny útrapy, které na něj jeho dosavadní život v tomto seriálu přichystal… (Možná díky nim…Lepšího cynika aby člověk pohledal.) Hotový svůdce západozemský.

Jediná postava ale celý seriál nevytrhne…Ani dvě, nebo tři. Ten atraktivní náboj, který to mělo ve třetí sérii se někam schoval a tvůrci se ho marně snaží vylákat zpět na denní světlo. Ale ještě to není ztracené úplně. Pořád v Trůnech vidím jakýsi potenciál a těším se na každý další díl, protože vím, že ho tam uvidím zase. (A ne, zadek Kita Haringtona to fakt není…)tumblr_np0j7mI2Md1tco6epo2_1280

Fanouškovskou morálku hodně podržel Game of Thrones musical. (Daenerys v rasta hučce zvedne náladu každému… Kdo jste to neviděli, okamžitě se dovzdělejte, nebo umře jednorožec…) Přímo úměrně s klesající úrovní seriálu se zvedá úroveň fandomu. Trůny se stávají nechutně mainstream věcí, něco jako Hobbit. (Než to objevili třináctky, bylo to fajn, teď je to divný… Ale aspoň můžu rozhlašovat: „I knew it before it was cool.“)

 

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít