Peníze – ovládají celý svět. To kolik kdo má, kolik kdo utrácí, co si může a nemůže dovolit. Peníze jsou naším novým bohem a nikdo to nevidí, já ale začínám.

Docela smutné je, že někteří rodičové si neuvědomují že stále omývání kolik co stojí může na potomky přivát pocit, že jsou prostě chudí a začnou si už velmi brzy dělat starosti. Sama vím, že když mi moje matka počítá, kolik platí kvůli mně, cítím se strašně, vždy chci vykřiknout „Já za to nemůžu“ ale jsem ticho a hledím do slepého bodu a snažím se bez mrknutí přetrpět všechny slova co létaly kolem mě a já se snažila jim vyhnout.

Hodnota peněz

stevepb / Pixabay

Je to velmi nepříjemné, chvíli jsem si dokonce hledala různé brigády, ale pro nezletilou je to velmi těžké, obzvlášť, když každý dne končí se školou kolem čtvrté hodiny. Sama jsme měla výčitky, že něco rodiče stojím, přitom jsem si jistá že za tohle skutečně nemůžu. Nakonec jsem z toho všeho jen ve stresu, protože nevím co udělat. Peníze jsou takový ten Bůh, kterému se nezavděčíte a musíte dřít a já jsem zmatená, nechodila jsem nikdy do práce, protože jsem studentka. Říká se, že tohle období je nejhezčí právě proto, že nemusím nic řešit, ale já mám právě pocit, že se po mně chce abych řešila všechno za všechny, že mě zatěžují s problémy, které já stejně nevyřeším. Nakonec se ani nedivím, že dnešní děti jsou jiné než tehdejší generace. Jsou vyspělejší a možná i pesimističtější, jen málo které dítě kolem dvanácti let si zachovává pozitivní náhled na život, žijí v jiné době, já žiji v jiné době v té kde je až moc problémů a skoro se tu nedá dýchat, kvůli tomu jaké tu je z toho dusno.

Myslím si, že rodiče by finance s dětmi řešit neměli, alespoň né ve věcech které jsou víceméně samozřejmostí, nemyslím teď drahý iPhone nebo nejnovější notebook, ale třeba věci do školy, stravu ve škole a v mém případě i internát. Věci, které jsou prostě potřebné, jako třeba boty na zimu a takové. Neměli by argumentovat, že něco co ej potřebné ke každodennosti, bylo výjimečností, protože pak v tom ničem není žádný systém a je docela snadné se do celé téhle záležitosti zamotat.

O autorovi

Denica
Lifestyle Blogger

Netuším co napsat, tohle mi nejde. Měla jsem tendenci se podělit o tom co prožívám každý den, s kým se setkávám, protože jsou lidé co mají zajímavé příběhy, které nikdo nezná a měl by znát.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít