Nově zhotovené hodinky, představené v Ženevě na Salon International de la Haute Horlogeri, s příznačným jménem Midnight Planétarium jsou velmi povedeným kouskem, kde se setkává inžernýrství, design a umění ruku v ruce. Krom toho, že tyto hodinky ukazují čas, tak ukazují pohyb 6ti planet naší sluneční soustavy, obíhající kolem Slunce.

Každá ze šesti planet je prezentována jako polodrahokam či drahokam, který odpovídá barvě planety jako takové. Po technické stránce pár planet chybí. Například Uran, jelikož obíhá kolem Slunce jednou za 84 let, je nepraktický, i když více nepraktický je Neptun se svými 164 roky.

Hodinky jsou složeny z 396 kousků a trvalo tři roky, než je dokončí, nemluvě o získání a zasazení již dříve zmiňovaných polodrahokamů a drahokamů. Tudíž se nemůžeme divit, když cena těchto hodinek se pohybuje kolem 245.000$. Třeba někdo z Vás bude mít bohatého ježíška.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít