Za pár týdnů se jede Velká cena Macaa, což je už tradiční koření závěru motoristické sezóny. Od 14. do 17. listopadu se v Asii v kokpitu svých formulí představí i trojice Enzo Fittipladi, David Schumacher a Callum Ilott hájící barvy týmu Sauber Junior Team by US Racing – CHRS. Trojice borců bude mít silnou oporu – dvojku na českém trhu s mobilními telefony značku Xiaomi.

Okruh v Maccau je pořádně těžký nejen na fyzičku jezdců, ale také na jejich psychiku. Vždyť v roce 2012 tu vyhasly dva životy pilotů cestovních vozů, v roce 2017 se po havárii zabil motocyklista Daniel Hegarty. A mnoho z nás má ještě v živé paměti hrůzostrašnou nehodu Sophie Flörsch z loňského roku v rámci závodu Formule 3, která se jako zázrakem obešla bez tragických následků. I proto se závodníci na měření sil v bývalé portugalské kolonii sice těší, ale přistupují k němu s velkým respektem. Enzo Fittipladi, David Schumacher a Callum Ilott se možná i proto letos „vyzbrojili“ novými telefony od značky Xiaomi, která se po získání postu české dvojky stala i velmi úspěšným partnerem formulových závodů.

Pro každého sponzora je důležitý úspěch týmu nebo jednotlivce. Chce být vidět, což je naprosto logické. Xiaomi se letos zapojila do Formule 2 i 3, v německém šampionátu Formule 4 byla značka součástí originálního projektu Sauber Junior Team by US Racing – Charouz Racing System, který získal titul mezi jednotlivci (Théo Pourchaire), nováčky (Roman Staněk) i týmy,  takže vítězství bylo na všech frontách, na kterých to jen bylo možné. A když k tomu připočtete několik umístění na stupních vítězů v mistrovství F2, je z toho velmi slušný počin. V Macau se za pár týdnů může portfolio úspěchů ještě rozšířit. Jména Fittipaldi, Schumacher a Ilott jsou totiž bezesporu zárukou vysoké kvality. Ostatně na to jsme u Xiaomi zvyklí…

Foto: archiv

O autorovi

Paul Jobs
Business Blogger

Svůj job můžete milovat a nebo nenávidět. V obou případech je to prostě jen prostředek k získání dalších prostředků, avšak existují sorty lidí, kteří to prostě dokáží dělat jinak. Jak?

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít