Ahoj,

náš dnešní příspěvek bude opět trošku filozofičtější. Profesor Brumbál jednou pravil:

„Každý z nás se dříve či později bude muset rozhodnout mezi tím co je snadné a co je správné.“

Pan profesor ovšem nemluvil pouze pro Harryho v nějaké knížce. Toto je vzkaz nám všem, přátelé. Nemusíme čekat na to, abychom žili ve „fantasy“ světě, abychom byli každodenními hrdiny. Držení dřevěné hůlky v ruce z nás navíc neudělá kouzelníka. My už kouzelníky dávno jsme, ať už si toho jsme vědomi nebo ne.

Kouzelníka z nás dělá náš vliv na naše okolí: naše slova, naše činy, naše mysl. Ty ovlivňuješ své okolí a tvé okolí stejným způsobem ovlivňuje tebe. Ty ale nemusíš čekat na své okolí, až se „změní k lepšímu“. I když to často nebývá lehké, je třeba jít mu příkladem. Světu nejprve dát to, co od něj chceme dostat.

Každý z nás sám vnitřně ví, jaké rozhodnutí je pro něj v danou chvíli správné. Nemusíme na to dostat povolení od dalších lidí, ač si na to mnoho lidí zvyklo. Naší odpovědnost je ovšem třeba vzít si zpět do našich rukou. To ovšem zase na druhou stranu neznamená, že se musíš do něčeho ihned vrhat bezmyšlenkovitě a bezhlavě.

Totiž, i malá rozhodnutí k lepšímu na denní bázi jsou důležitá. Jako kouzelník nové doby můžeš začít třeba tím, že začneš třídit odpad. Nebo si půjdeš zacvičit místo vysedávání v hospodě. Nebo začneš více chválit než kritizovat. Nebo začneš být více vděčný za to, co máš, a přestaneš se stresovat kvůli tomu, co ještě nemáš. Nebo něco úplně jiného, co poslouží tvému jak tvému klidu na duši, tak tvému okolí. Možností máš opravdu spousty.

Zeptej se tedy sám sebe: děláš ve svém životě více správných nebo snadných rozhodnutí?

Typické příklady denních výzev pro naše rozhodnutí – co je ovlivňuje více:

Láska nebo Strach?
Udržitelnost nebo Bezohlednost?
Prospěšnost celku nebo Sobectví?

Odpověz si upřímně a pokud s odpověďmi budeš nespokojený, změň svá rozhodnutí. Začni hned a tam, kde se nacházíš, protože když ne teď a tady, tak kdy jindy?

Co po sobě chceš zanechat? Vždy vol v danou chvíli to, co cítíš, že je správné. Rozhodni se TY ze svého NITRA. A to „správné“ rozhodnutí většinou poznáš tak, že je prospěšné nejen tobě, ale také ostatním lidem, resp. živým bytostem. Díky tomu, že více lidí se „správně“ (resp. intuitivně) rozhoduje se náš svět mění k lepšímu místu pro život.

A pamatuj, vše, co jsme si napsali výše rovněž souvisí s tím, co mistr Yoda moudře říkal Anakinovi i Lukovi: temná strana je snadnější, rychlejší a svůdnější.

A právě proto vždy zvítězí rytíři Jedi. 😉

Ať je tedy Síla na tvé straně a pro inspiraci posíláme song s velmi silným textem, který doporučujeme, aby sis přeložil:

Pamatuj, každý den jsme kouzelníci nebo rytíři a nebo cokoliv jiného, co se rozhodneme být. Je to jen na nás. Kdo se rozhodneš být právě teď? Zbabělec nebo hrdina?

Doufáme, že jsme tě inspirovali a náš blog čteš rád(a).

Přejeme ti krásný a úspěšný den! 😉

P&P aka GV

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít