Fashion show Prague – Každý z nás už někdy byl nebo viděl nějakou módní přehlídku. V dnešní době to už není nic zvláštního, nicméně zažít přehlídku se dá z několika různých úhlů. Mně se poštěstilo něco extra úžasného a neobvyklého. Stala jsem se stylistkou pro módní přehlídky F&F podzim/zima 2015.

Hned na začátku článku se přiznám, že být v backstage je pro mě asi mnohem lepší než sedět v hledišti. I když jsem milovník módních přehlídek a zúčastnila jsem se jich jak v roli modelky / diváka / návrháře, tak právě jako stylistka jsem si to užila nejvíce. Je to něco úplně jiného. A jak taková přehlídka v roli stylistky vůbec probíhá?

Oficiálně pro všechny přehlídka začínala ve čtvrtek 19:00 v La Fabrice v Holešovicích. Pro mě, jako pro stylistku, začala přehlídka už ve středu v 16:00, kdy jsem se dostavila do showroomu F&F vyzvednout všechny věci (outfity, boty, dárky pro návštěvníky, svíčky na stoly atd.) na přehlídku. Vše bylo potřeba přemístit už na místo přehlídky do La Fabriky.

 

Vyzvedávání outfitů v showroomů F&F. 

Druhý den, den D, byl začátek v 8:00. Hned ráno jsem společně s dalšími dvěma stylistkami (Claudií a Karol) dorazila na místo. Pokud se zarážíte nad tím, proč tři stylistky, tak čtěte dál. 😉 Práce začala vyndaváním outfitů z ochranných obalů, vybalováním doplňků a žehlením všech (naprosto všech) kusů oblečení z celé kolekce. Okolo půl desáté dorazila Lindsey z londýnské F&F, která má přehlídky na starost. Společně s ní dorazil i celý tým složený z druhé šéfové, čtyř modelek, dvou modelů a dvou make-up artistů. Celý tým byl neuvěřitelný a za nás, tři stylistky, jsme rády a doufáme, že se sejdeme i na další přehlídce! 🙂 Po jejich příjezdu začala práce naplno. Rozložení všech fotografií outfitů, které byly na přehlídce v Londýně a zjišťování co nám dorazilo z Londýna, a co ne. Poté se začalo kompletovat a rozdělovat jednotlivé outfity modelkám a modelům. Když bylo hotovo, tak se šlo vše zkoušet. Jak dobře počítáte, tak modelek a modelů bylo dohromady 6 + každý z nich měl 5 outfitů. Takže jsme byly velmi rády, že jsme byly tři. 🙂 Po vyzkoušení všech outfitů a seřazení jak půjdou za sebou přišla řada na choreografii. To ale není z celého dne vše…

Londýnský tým

Choreografii a převlékání outfitů na modelkách jsme trénovali asi 4x. Musím vám říci, že když máte na starosti dva lidi, a každý má na převlečení okolo 20 vteřin, tak je to doslova masakr. Nicméně jsme to zvládly a po čtvrté zkoušce si oddychly, že nám to vyšlo. Po poslední zkoušce, jsme opět žehlily, aby na přehlídku bylo vše ready a perfektní.

Ve volné chvilce jsme měli možnost poznat i modelky, modely a make-up artisty. Skvělí a přátelští lidé. 🙂

V 19:00 hosté začali přicházet do prostorů La Fabriky. O hodinu později jsme už stáli v backstage s oblečenými prvními outfity na modelkách/modelech a byli připraveni na celou přehlídku. Jak na to vzpomínám při psaní, tak mi opět naskakuje husí kůže natěšením a nervozitou, která nás všechny provázela. Při prvním tónu hudby nás nervozita opustila a po celou přehlídku jsme si na ní ani nevzpomněli. Celá přehlídka byla velmi rychlá a nikdy v životě jsem nikoho, ani sebe, takto rychle neoblékla. Když bylo poslední kolo hotové a na modelky čekalo už jen defilé, tak jsem se šly skrz oponu na ně podívat a bylo úžasné vidět tu skvěle odvedenou práci. 🙂

Po konci přehlídky byl malý večírek. Vedení, modelky a modelové šly mezi hosty. Já s Karol a Claudií jsem si začaly uklízet všechny outfity a doplňky zpět do obalů a krabic. Když jsme měli hotovo, tak jsme také zašly mezi hosty a pokecaly si s celým týmem. Při loučení jsme zjistili, že se stejná parta sejde i na další přehlídce, která nás čeká ve Varšavě! Už se moc těším na zahraniční cestu s touto přehlídkou. 🙂

 

Závěr přehlídky (Fotka od Olgy Soukupové)

V příštím článku se můžete těšit nejen na více fotek, ale i na více zážitků. 🙂

Vaše F.

O autorovi

Freecoolina
Fashion Blogger

Slovo móda pro někoho znamená jen nakupování, nějaké oblečení na sebe, a nebo vyhozené peníze. Pro mě slovo móda znamená daleko víc. Můj dětský koníček se mi stal nejen studijním oborem na škole, ale i prací. O čem tedy budou mé články? Jak jinak než převážně o módě, se kterou jsem prošla už kus cesty. Těšit se můžete nejen na zajímavé články ze zákulisí módy, ale i na trendy nebo DIY projekty.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít