Málokdo zná tohoto hollywoodského herce jinak, než jako Froda z Pána prstenů. Je to ale opravdu jeho jediná tvář? Nabízí Elijah Wood něco jiného, než roztomilého chlupatého hobbita? Líbí se mu žít ve stínu trilogie, nebo se z něj naopak snaží vymanit?

Pokud si pečlivěji prostudujete Frodovu filmografii, nelze nezaznamenat jeden fakt. Pokaždé, když Elijah zahraje „klaďase“, vystřídá to rolí perverzního masochistického devianta. Trilogii Pána prstenů, kde ztvárnil laskavého Froda, a animáč Happy Feet, kde daboval něco malého animovaného roztomilého, proložil thrillerem Sin City. Animovanou fantasy Číslo 9 vystřídal hororem Maniak, kde si zahrál na moderního Jacka Rozparovače, a když se mihnul v úvodu prvního Hobbita, tak si svoji bad-ass imidž musel vrátit rolí ehm… majitele harému v Pawn Shop Chronicles a rolí ehm..bezpáteřního kreténa v Posledním lovci čarodějnic.

V roce 2005 si Wood založil vlastní nahrávací studio, Simian Records, po kterém dneska neštěkne ani pes. Docela se ale chytá jako DJ, a v roce 2014 se dokonce ukázal na festivalu v Trutnově, s hudebním projektem Wooden Wisdom & DJ Fitz.

O jeho osobním životě se toho moc neví. Snad jenom to, že má rád šerm a sběratelské předměty Star Wars. A že chodil s Ellen Page, která je teď na holky. A prodával svou krev na ebayi kvůli charitativním účelům. (Jenom nevím, kdo by si koupil krev na ebayi kvůli nějakému rozumnému/ani trochu divnému účelu.)

Jeho roční výdělek je něco přes dva miliony dolarů, což je asi čtyři miliony českých korun měsíčně. V posledních letech, se jeho úspěšnost zvyšuje, poté, co se na něj po úpadku Lord of the Rings boomu trochu pozapomnělo.

Frodo už mnoho let není jen Frodem. Přesto, že se nálepky hobbita (už kvůli své výšce) nikdy nezbaví, snaží se tento herec, aby ho diváci viděli jako plnohodnotnou osobu, a ne jen jako sešlou schránku nositele prstenu.

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít