Dumb and Dumber To: Když je humor blbej
HODNOCENÍ40%
40%Totale score
Waardering gebruiker: (0 Votes)
0%

Dumb And Dumber To (2014)

Chtít po více, jak dvaceti letech navázat na předchozí a všeobecně velmi dobře přijímanou jedničku, je kousek více, než odvážný. Nejen proto, že pokračování svých slavných předchůdců mají vždy stíženou situaci kvůli srovnávání, ale především proto, že vkus a všeobecné poměry se za dvě desítky let, chtě  nechtě, změnily. Proto mají osmdesátkové filmy takové kouzlo, protože jsme je viděli ve své osmdesátkové době. Chci tím říct, že kdo ví, jak by byl dnes Blbý a blbější přijat, když doba je tak zlá a moderní fanoušek konstantně zahlcován a neustále tlačen k čím dál větším očekáváním. I tak jsem B&B dával celkem fér šance. A hned narovinu říkám, že film není ani průměrný. Místy bych se nebál sáhnout po výrazu trapný, ale většinu času jsem si říkal, že je to prostě jen jedna velká a nevtipná nuda, která v těch nejlepších momentech může vyvolat lehoučký úsměv na tváři. Kostra celého příběhu je plus mínus podobná jedničce, na ni jsou nabalovány gagy nejrůznějšího druhu, v podání Carreyho a Danielse často pak nechutné až vyloženě dementní. A přitom extrémní a vyhrocený humor se dá udělat i tak, že se mu i zasmějete, viz třeba Movie 43. Když se ale koukám na všeobecné hodnocení, film není přijat úplně špatně, takže je dost možné, že to nesedlo jenom mě nebo jsem měl zkrátka přehnané očekávání. Každopádně komedii si přestavuji trochu jinak, nota bene pokud staví na slavném a povedeném předchůdci nebo na osvědčených jménech.

hodnocení: 4 / 10

Info k filmu ZDE.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít