Klingenthal/Dieburg 14. srpna 2017 – Tam kde jindy bojují nejlepší skokané na lyžích o důležité body ve Světovém poháru, se 19. srpna postarají o mnoho adrenalinu a nervů motorové pily upravené na vyšší výkon a sekyry ostré jako břitva. Deset nejlepších sportovních dřevorubců Německa rozhodne ve třech vysilujících vylučovacích závodech o tom, kdo se stane mistrem Německa. Sportovci budou soutěžit v Aréně Sparkasse Vogtland kromě nejdůležitějšího národního titulu série STIHL TIMBERSPORTS® navíc o cennou vstupenku na mistrovství světa v Lillehammeru (Norsko). Osminásobný německý mistr Dirk Braun z Winterbergu (Severní Porýní-Vestfálsko) platí kromě Roberta Exnera z Gaggenau-Hörden (Bádensko-Virtembersko) a Dannyho Mahreho ze Sinntalu (Hesensko) za jednoho z největších favoritů na vítězství ve Vogtlandu.

Série STIHL TIMBERSPORTS® – známá jako královská třída ve sportovním dřevorubectví – přichází do Klingenthalu. V Aréně Sparkasse Vogtland na úpatí jednoho z nejmodernějších zařízení pro skoky na lyží bude bojovat deset nejlepších německých závodníků o nejdůležitější národní titul ve sportovním dřevorubectví. Vítěz navíc získá cennou vstupenku na mistrovství světa, které se v letošním roce koná ve dnech 3. a 4. listopadu v Lillehammeru (Norsko).

of Germany performs at the Stihl Timbersports Amarok Cup 2017 in Murrhardt, Germany on Saturday 27th of May 2017

Boj o titul – napínavý jako ještě nikdy

Dirk Braun, lesník a ikona sportovního dřevorubectví z Winterbergu, si v uplynulém roce zajistil svůj osmý mistrovský titul, do boje o titul ve Vogtlandu jsou ale připraveni dva další špičkoví sportovci, aby mistra nahradili. Robert Ebner zvítězil na Amarok Cupu v Murrhardtu a na Elbauen Cupu v Magdeburku a svou formu tam dokázal mimořádným způsobem. vynikající výkony však předvedl i Danny Mahr ze Sinntalu a platí tak rovněž k favoritům na titul.

Akcemi nabité závody v úžasném místě

Velmi nás těší, že můžeme uspořádat letošní německé mistrovství série STIHL TIMBERSPORTS® v Klingenthalu. V Aréně Sparkasse Vogtland jsme našli partnera, který nám poskytl vynikající místo a prvotřídní zkušenosti s realizací vrcholných sportovních událostí,“ uvádí Christine Rathke, koordinátorka německé série STIHL TIMBERSPORTS®. „Těšíme se na napínavou sportovní událost.“

during the Stihl Timbersports German Championship 2016 in Winterberg, Germany on Saturday 13th of August 2016

Klingenthal se těší na sérii STIHL TIMBERSPORTS®

„Jsme potěšeni, že můžeme v Klingenthalu přivítat tak mimořádnou událost, jakou je německé mistrovství série STIHL TIMBERSPORTS®. Prokazujeme tím, že naše aréna není zajímavá pouze pro zimní sportovce, nýbrž že i v letních měsících můžeme našim hostům nabídnout ve Vogtlandu napínavé akce,“ uvádí Alexander Ziron, jednatel společnosti Vogtland Arena Vermarktungs GmbH.

Ženy a dorostenci startují dopoledne

Už před německým mistrovstvím, které začíná v 15:00 hodin, nastoupí nejlepší sportovní dřevorubkyně a dorostenci země. Od 11:00 hodin budou nejlepší ženy z celého Německa bojovat o titul mistryně Německa. V Rookie-Cupu navíc nastoupí proti sobě nejlepší dorostenci STIHL TIMBERSPORTS®.

Vstupenky

Německé mistrovství se koná 19. srpna v Aréně Sparkasse Vogtland v Klingenthalu. Závod žen a závod Rookie začínají v 11:00 hodin, závod mužů v 15:00 hodin. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v informačních centrech v Klingenthalu a v Plauenu, jakož i na internetu na adrese www.vogtland-arena-shop.de a v pokladně arény za cenu 12,00 EUR. Děti od 4 do 17 let zaplatí 6,00 EUR, děti mladší 4 let mají volný vstup.

of Germany performs at the Stihl Timbersports Amarok Cup 2017 in Murrhardt, Germany on Saturday 27th of May 2017

O STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES

Pod názvem STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES je od roku 1984 rozšířena po celém světě moderní podoba dřevorubeckých soutěží, jejichž kořeny jsou v Kanadě, USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Dřevorubci v ní prokazují svoji zručnost, rychlost a přesnost v šesti disciplínách. Jako první na ně čeká UNDERHAND CHOP, při kterém musí prokázat svoji zručnost v přesekávání ležícího kmene. Následuje STIHL STOCK SAW, řezání klasickou motorovou pilou, a STANDING BLOG CHOP, přesekávání stojícího kmene. Další výzvou v náročném boji je SINGLE BUCK, při kterém závodníci předvádí své dovednosti s ruční pilou. V disciplíně SPRINGBOARD se musí vypořádat s přesekáváním kmene z prkna ve výšce a třešničkou na závěr je disciplína s názvem HOT SAW, řezání extrémně silnou pilou o výkonu až 80 koňských sil.

Oficiálně je do STIHL TIMBERSPORTS® SERIES zapojeno více než 20 států a tisíce sportovců. V Německu se tato klání pořádají od roku 2001, více informací naleznete na www.stihl-timbersports.de.

V rámci české série se konají závody od roku 2004 a informace o závodech sezóny letošní, stejně jako připomenutí všech vrcholů sezón předchozích naleznete na: http://www.timbersports.cz.

Timbersports Magdeburg 08.07.2017
Elbauencup Stihl
Foto: Camera4
Jede Nutzung des Fotos ist honorarpflichtig gemaess derzeit gueltiger MFM Liste zzgl. Mehrwertsteuer. Urhebervermerk wird nach Paragraph 13 UrhG ausdruecklich verlangt. Belegexemplar erforderlich! Bei Verwendung des Fotos ausserhalb journalistischer Zwecke bitte Ruecksprache mit dem Fotografen halten. – Each usage of the photo requires a royalty fee in accordance to MFM. No model release. For any usage other than editorial purposes please contact the author.

 

O autorovi

Paul Jobs
Business Blogger

Svůj job můžete milovat a nebo nenávidět. V obou případech je to prostě jen prostředek k získání dalších prostředků, avšak existují sorty lidí, kteří to prostě dokáží dělat jinak. Jak?

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít