Nový díl Doctor Who

…prokázal, že se Steven Moffat opravdu hodně dívá na televizi a pravděpodobně trpí tím, že se v mládí dostatečně nevybláznil při psaní fanfikcí s referencemi na… Cokoliv… Taky dost předpokládám, že nerad létá.

První díl dlouho očekávané již deváté série zanechal v mnohých velmi rozporuplné pocity. (Bylo to…divné. Moc divné. Ale nějakým zvráceným způsobem se mi to líbilo.)

Po velmi podivuhodném úvodu můžeme vidět Claru, která je nyní zobrazována jako archetypální superhrdina,
netající se dvojím životem ani prudkou inteligencí. Ale pořád je to holka, takže se pro potěchu šovinistů se chová trochu bitchy . Prostě i superhrdinky mají své dny. (Or whatever.)

Dále se dozvídáme, že Doctor Who je vlastně nejepičtější bromance ever. ale vůbec to není teplý. Ono vlastně na pohlaví nezáleží, když se můžeš zregenerovat do naprosto náhodného těla, že?

To, že tank je stylový dopravní prostředek svět věděl už během první světové války. Potom jeho popularita trochu upadla, ale teď, když na něm jezdí Doctor Who, brzy začnou i hipsteři a my budeme ještě s láskou vzpomínat na Segwaye.

Další, ještě originálnější dopravní prostředek, který byl v seriálu použit se ale doufám úspěchu v dnešním světě nedočká. „Hadí teleport“, neboli „Do Zmijozelu snadno a rychle“. To by asi mnohé z nás příliš nepotěšilo.

Nyní nám nezbývá než čekat, jestli se ze zbytku série Doctor Who vyklube něco použitelného a jestli to celé myslí vážně. (Osobně se bojím, že to myslí naprosto vážně.) Většina nejasností by se nám měla vyjasnit již tuto sobotu, kdy vyjde další díl. (Nebo taky nikdy, jak už to Moffat umí.) Třeba to už nebude taková snůška nekompatibilních referencí jako tohle. I když jsme si už od dob Sherlocka asi zvykli a tak nějak podvědomě víme, že scénáristé jedou z posledního a hledají talenty mezi fanoušky.

 

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít