V roce 2010 se vydala hrstka nováčků se svými veliteli ze 101. letecké divize na roční nasazení v Afghánistánu vybavená přilbami opatřenými kamerami.

Měli strávit rok na nejvzdálenější základně Ameriky, která se nachází v Korungalu, uprostřed Tálibánem ovládaného území, a hodlali zachytit vše, s čím se setkali.

Záběry, s nimiž se vrátili, nabízí unikátní svědectví o moderním vedení války v jednom z nejnebezpečnějších míst na světě. Diváky vtahuje přímo doprostřed dění, čímž předává bezprostřední zkušenosti, které zpravidla nedokážou zachytit reportéři či dokumentaristé. Uvidíte osobní zápasy, zmatky, radosti a strasti války. Události, které tito muži zažijí v Afghánistánu, je navždy poznamenají. Po šesti letech vzpomínají na rok strávený v Korungalu. Pro některé je to příležitost, aby se vypořádali se svými démony. Pořad Pod palbou můžete sledovat na Discovery Channel od 28. ledna.

Více zde: http://www.discovery.com/tv-shows/taking-fire/

O autorovi

"Poutníče znavený, zde hledej klid, neb jako já, i tys mrtev již." - Arnold J. Rimmer

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít