Detox v práci je jednou za čas užitečný. Budete se cítit volněji a práce vám půjde lépe. Máme pro vás návod, jak na to:

Promažte maily

Jako první bod pracovního detoxu je vaše mailová schránka. Pokud se v ní schovávají stovky či tisíce vyřízených a nevyřízených zpráv, mohou vám zahlcovat hlavu a odpoutávat vaši pozornost. Smažte všechno k čemu se už nikdy nebudete vracet. Nechte jen důležité maily a uvidíte, že se vám uleví, když na vás nebude svítit, 358 nevyřízených mailů.

Pracovní stůl

V rámci detoxu v práci je důležité mít nejen čistou mailovou schránku, ale také pracovní stůl. Proberte všechny věci, které na stole máte. Utřete prach a ty nepotřebné uložte do šuplíku nebo vyhoďte. Uklizené šuplíky také nejsou k zahození. Tuto očistu dělejte minimálně jednou za měsíc.

Klávesnice

Na klávesnici žije mnoho bakterií, které se rychle přenášejí na vaše prsty a z nich na další věci či vás samotné. Jednou za čas neuškodí klávesnici od těchto bakterií vydezinfikovat. Prodávají se speciální čisticí ubrousky. Nezapomínejte ani na telefon, který máte na stole, představuje totiž další semeniště bacilů.

pracovni detox

Vzduch

Detox v práci znamená i puštění čerstvého vzduchu na pracoviště. Zkuste co nejméně používat klimatizaci, ze které vás akorát bolí hlava nebo v krku a větrejte. Umělý vzduch navíc vysušuje pokožku celého těla, což vám moc neprospívá. Pokud ji vypnout nemůžete, pijte hodně vody, na stůl si postavte nádobu s vodou nebo květinu a občas vyjděte ven – na vzduch.

Světlo

Dohlédněte na dobré osvětlení, tmavý prostor stísňuje. Jestliže máte nedostatek světla během celého dne, nedivte se, že jste neustále unavení. Minimálně si pořiďte lampičku.

Podepřete ruku

Jestliže vás trápí časté bolesti zápěstí z nekonečného svírání počítačové myši, pořiďte si podložku na myš s pohodlnou opěrkou zápěstí, která zaplaší bolesti a vleklé záněty šlach. Tyto podložky se prodávají v desítkách designů, takže si na své pracoviště určitě vyberete.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít