Čokoláda může přispívat zdraví stejně jako borůvky nebo zelný čaj. Podle posledních vědeckých studií čokoláda blahodárně působí na náš organismus hned v několika směrech.

7 důvodů, proč jíst čokoládu

1. zlepšuje náladu

Čokoláda zvyšuje hladinu serotoninu v mozku, po její konzumaci se tedy cítíme lépe a jsme šťastnější. Umí také uvolnit další důležité hormony. Pomáhá i její vůně. Čokoládové masáže mají svůj oprávněný důvod.

2. snižuje krevní tlak

Američtí vědci přišli na to, že lidé, kteří pravidelně konzumují malé množství hořké čokolády, mají nižší krevní tlak i hladinu „špatného“ cholesterolu.

3. čokoláda pomáhá při hubnutí

Dánští odborníci zjistili, že pokud si před jídlem dáte kousek kvalitní čokolády (minimální obsah kakaa musí být 70%) sníží se vaše chuť na sladké a tučné pokrmy.

kakaove boby

4. je lepší než líbání

Britští vědci tvrdí, že čokoláda může vzrušit člověka víc než líbání. Tělo na konzumaci čokolády reaguje až 4x déle než vášnivý polibek.

5. prodlužuje život

Podle některých výzkumů žijí lidé, kteří jedí čokoládu, o rok déle než ti, kdo se této pochoutce vyhýbají. Podporuje totiž kardiovaskulární systém, zamezuje kornatění tepen a obsahuje silné antioxidanty chránící kůži před UV zářením.

6. zlepšuje fungování mozku

Bylo zjištěno, že po vypití šálku horké čokolády, měli testovaní jedinci lepší výsledky při řešení matematických úkolů než ti, kdo si nedopřáli toto lahodné občerstvení.

7. bojuje proti zubnímu kazu

Kakao, které je základní surovinou pro výrobu čokolády obsahuje antibakteriální látky, které pomáhají bojovat proti zubnímu kazu.

Vybírejte tedy kvalitní čokoládu s minimálně 70% obsahem kakaa. Tato pochoutka v přiměřeném množství pozitivně ovlivňuje celý váš život, proto není nutné si ji zakazovat. Investice do kvality se vyplatí.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít