Apple minulý týden na svém zářijovém eventu představil iPad mini 4.

Sám ho dokonce označil jako „zmenšený iPad Air 2”, i když ho pohání čip A8, zatímco v iPadu Air 2 se nachází vylepšený A8X.

Když vezmeme v úvahu, že oba iPady mají stejné rozlišení a téměř totožný hardware, výkonem je na tom iPad mini 4 hůře, jelikož má slabší procesor. Apple musel lehce snížit takt procesoru, aby se komponenty v menším hliníkovém těle nepřehřívaly.

Uživatelé, kteří přejdou z třetí generace na nový iPad mini 4, rozdíl zaznamenají, a navíc budou moci využít všechny představené funkce v iOS 9.

 

ipad-mini-4

 

iPad mini 4 je tedy prakticky zmenšenou verzí iPadu Air 2. Je o 18 procent tenčí (6,1 milimetru) než předchozí generace, o 10 procent lehčí (299 gramů) a má také o 30 procent rychlejší procesor a o 60 procent rychlejší grafiku než iPad mini 3.

Vylepšení doznal iPad mini 4 také v kameře, kde je vylepšená optika i senzor. Nechybí Touch ID a v rámci iOS 9 do menšího tabletu dorazí i nový multitasking, kdy půjde spustit dvě aplikace vedle sebe nebo okno v okně.

S iPadem mini 4 zůstává v nabídce ještě iPad mini 2, který nemá Touch ID a nepořídíte ho ve zlaté barvě a 128GB variantě. iPad mini 4 začíná na 10 690 korunách za 16 GB s Wi-Fi. Nejdražší verze – 128 GB s LTE – stojí 19 590 korun. Nejlevnější iPad mini 2 pořídíte za 7 990 korun.

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít