V úžasné reklamě plné planet byl představen na Apple Eventu iPad, který už od pohledu není iPad Air 2. A skutečně je to iPad Pro!

Na začátku bylo sděleno, že iPad změnil svět vzdělávání, práce apod. Velice brzy přišla věta, na kterou všichni čekali. Přichází největší změna iPadu, kterou iPad poznal (volně přeloženo).

Displej iPadu Pro má rozlišení 2732 × 2048 pixelů, a protože vznikl protažením delší strany 9,7palcového iPadu, hustota pixelů zůstala totožná na hodnotě 264 ppi. Jelikož takový panel spotřebuje velké množství energie, umí iPad Pro u statického obrazu snížit frekvenci z 60 Hz na 30 Hz, a tím snížit vybíjení baterie.

Pokud bychom se zaměřili na zařízení jako takové, má rozměry 305,7 mm × 220,6 mm × 6,9 mm a váží 712 gramů. Na každé straně kratší hrany najdeme jeden reproduktor, jsou tedy čtyři. Lightning konektor, Touch ID, vypínací tlačítko, tlačítka hlasitosti a 3,5mm jack jsou na svých obvyklých místech.

iPad ProiPad Pro Rozměry

Zadní fotoaparát zůstal u rozlišení 8 Mpx se světelností ƒ/2.4. Video dokáže natáčet v 1080p při 30 snímcích za sekundu. Zpomalené záběry je možno točit při 120 snímcích za sekundu. Přední kamerka má rozlišení 1,2 Mpx a je schopna natáčet 720p video.

Na rozdíl od nových iPhonů 6s nedostal velký iPad Pro čtvrtou barevnou variantu a bude k dostání ve vesmírně šedé, stříbrné nebo zlaté. Ve Spojených státech bude nejlevnější iPad Pro stát 799 dolarů, za které získáte 32 GB a Wi-Fi. O 150 dolarů víc zaplatíte za 128 GB a ještě dalších 130 dolarů za stejnou velikost s LTE. Dostupný ovšem bude největší iPad až v listopadu. Na české ceny si zatím musíme počkat, ale je pravděpodobné, že pod 20 tisíc korun se ani nejlevnější iPad Pro nedostane.

Kromě iPadu Pro byly dále představeny nové, dle mého názoru ne tak úžasné doplňky. Po vzoru Microsoft Surface Apple uvedl svoji klávesnici v obalu, které říká Smart Keyboard. Obsahuje stojánek a magnety k připojení k iPadu.

Mimo jiné byl představen stylus, tak jak jej vidí Apple. Říká mu Apple Pencil. V podstatě je to bílá tužka, která je, jak je zvykem, velmi minimalistická, navíc obsahuje Lightning konektor pro snadné nabíjení z iPadu Pro. Apple Pencil reaguje na umístění, tlak a naklonění, čímž dosahuje velice jemných detailů.

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít