Apple Event – 1. díl

Tipuji, že všichni už mají stažený nový iOS 9 a zároveň si myslím, že spoustu lidí se oklepalo z Apple Event, který se konal 9. září. Pojďme si shrnout novinky do pěti dílů. Tento díl bude zaměřen na iPhone 6S a iPhone 6S Plus.

Mezi největší novinky u iPhonu 6S a 6S Plus patří nová barva Rose Gold, dále vylepšený 12Mpx fotoaparát a nová funkce 3D Touch, která vychází z Force Touch u Apple Watch.

Uvnitř nových iPhonů se nachází procesor Apple A9, který má být dvakrát rychlejší než předchozí generace procesoru. Fotoaparát také umí natáčet 4K video při 30 FPS a Full HD při 60 FPS. Byla vylepšena i přední kamera, která má 5 Mpx. Cena startuje u 6S za 199 dolarů 16GB variantu a 299 dolarů u 6S Plus při stejné kapacitě, s tím že datum prodeje začne 25. září, což je téměř za chvíli.

Co je ale poněkud nemilé je menší kapacita baterie oproti předchozím modelům. iPhone 6S má baterii s kapacitou 1 715 mAh oproti staršímu iPhonu 6 s kapacitou 1 810 mAh.

Apple iPhone 6S malá baterie

Za menší kapacitou baterie stojí nový Taptic Engine, jehož součástku musel Apple do telefonu vměstnat. Taptic Engine slouží ve své podstatě k vibračním odezvám telefonu pro uživatele při používání 3D Touch displeje. Pokud na displej zatlačíte, dostane se vám nejen odpovědi systému na stisk displeje, ale i odezvy vibrační. Jaký bude mít vliv menší kapacita baterie na reálnou výdrž, se zatím neví. Pokud ale vezmeme v úvahu, že nové iPhony disponují vylepšenými čipy pro LTE konektivitu, které jsou méně energeticky náročnější a novým čipem Apple A9, který je taktéž úspornější, žádnou změnu nepostřehneme a výdrž nových iPhonů bude stejná, jako u těch stávajících.

A na závěr tu mám pro Vás několik videí, která dokážou říct mnohem víc.

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít