Jemně mletý zelený čaj Matcha si pomalu ale jistě nachází své místo v českých domácnostech, není divu.  Objevte důvody, proč si čaj Matcha pravidelně vychutnat.

Pouze elitní japonští farmáři znají know-how na výrobu čaje Matcha. Výroba tohoto čaje je bezpochyby jednou z nejnáročnějších metod produkce čajů na světě.

Matcha pochází z čajovníku, který se pěstuje speciální zastiňovací technikou. Čtyři týdny před sklizní se pole úplně zastíní. Speciální stínící technika zabrání až 90% slunečního světla. Rostlina, která je v té chvíli téměř v úplné tmě kompenzuje nedostatek světla intenzivní produkcí chlorofylu. To činí listy bohatší na aminokyseliny a typická je pro ně smaragdově zelená barva. Kvalitní Matcha poznáte nejen podle sytě zelené barvy, ale také podle nasládlé a jemné chuti.

11 důvodů, proč je čaj Matcha tak výjimečný

  1. Matcha je 100% zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek, při jehož výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se barviva, přísady ani konzervační látky.
  2. Matcha obsahuje jedinečnou a silnou skupinu antioxidantů, které jsou známé jako katechiny. Až 60% z nich zpomaluje nárůst tělesné hmotnosti a vstřebávání tuků.
  3. Pouze jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálků zeleného čaje. U běžných čajů nelze využít veškeré zdraví prospěšné vlastnosti, které čajovník nabízí.
  4. Dvě porce čaje Matcha denně zajistí dostatečný přísun antioxidantů, jež tělo potřebuje.
  5. Matcha pomáhá uklidnit mysl, zvyšuje soustředění i paměť a zlepšuje náladu díky tomu, že je bohatý na ojedinělou aminokyselinu L-Theanine.

čaj Matcha6. Matcha je ideální i pro diabetiky, protože snižuje hladinu glukózy v krvi

7. Matcha podporuje schopnost spalovat jídlo 4x rychleji.

8. Protože jsou listy pěstovány ve stínu, jsou mnohem zelenější a tím pádem obsahují nepoměrně víc chlorofylu než běžný zelený čaj.

9. Matcha má výrazné detoxikační účinky.

čaj Matcha10. Matcha pomáhá snížit cholesterol v krvi. Neobsahuje žádný cukr, ale v jedné misce čaje Matcha najdeme až 3 gramy vlákniny

11. Na zvýšení potenciálu antioxidantů, které Matcha obsahuje, vyzkoušejte smíchat jej s kapkou citronu nebo limetky. Nepijte MatchaTea jen proto, že je zdravý! Užívejte si ho, měňte jeho příchutě a využívejte ho při přípravě různých pokrmů, dezertů, nápojů. MatchaTea je geniální produkt a nezaslouží si, aby se na něj pohlíželo jen pro pozitivní účinky na zdraví.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít