Očista organismu pomocí bylinek je velmi oblíbená a má svůj smysl. Nenápadné rostlinky mnohdy obsahují důležité látky, které pomáhají odvádět škodliviny z organismu. Téměř všechny bylinné kúry, které očistí organismus, by se měly pít maximálně po dobu 4 až 6 týdnů.

Sedmikráska

Je ideální na kašel (ve formě kloktadla – jednoduše silný odvar kloktáte několikrát za den). Působí močopudně, lehce podporuje pocení a čistí krev. Velmi často se také užívá při zánětech močových cest

Řebříček

Nejenže podporuje zažívání a mírní křeče, ale také pomáhá při menstruačních potížích. Pokud si uděláte silný odvar z této byliny a přidáte jej do koupele, pomůže vám při ekzémech a lehkých kožních vyrážkách. Ve formě kloktadla je ideální při zánětech dásní.

Pampeliška

Je močopudná bylinka, která čistí krev a podporuje látkovou výměnu.

Ostropestřec mariánský

Tento bodlák je nejdokonalejší čistič jater, který navíc podporuje jejich regeneraci. Ale pozor, může snižovat účinky léků. Raději se poraďte s lékárnicí/kem.

Bříza

Stimuluje jaterní funkce a ovlivňuje činnost slinivky a jater.

Dobromysl (oregano)

Upravuje činnost žaludku a podporuje trávení, ale také, jak již název napovídá, má velmi pozitivní vliv na psychickou pohodu, působí antidepresivně.

Fenykl

Má blahodárný vliv na zažívací ústrojí a zlepšuje trávení. Čaj také tlumí nadýmání a odstraňuje zácpu.

Kopřiva

Je známá svým antiseptickým účinkem. Používá se při zánětech močových cest a zánětech dýchacích cest, ale také skvěle očistí organismus. Správně se má kopřivová kúra dodržovat dvakrát do roka (jaro a podzim) a měla by trvat maximálně tři týdny.

Recept na Jarní čaj pro každého, očistí organismus a dodá vám energii:

25 g rdesno ptačí (truskavec ptačí) – nať
10 g vřes – květ
10 g tymián – nať
10 g čekanka – nať
5 g jehlice trnitá – kořen
5 g sedmikráska – květ
1 polévkovou lžíci směsi bylin zalijte ¼ vody a nechte 15 minut vylouhovat. Neslazený odvar pijte 3x denně.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít