Tak jak to bývá zvykem, tak Apple čas od času pořádá zajímavé eventy. Mnohdy se představí zajímavé novinky a někdy i ty míň zajímavé, a to takovým způsobem, že všichni jsou nadšení. Letošní březnový Apple Special Event byl poměrně nevýrazný, ale čím to? Je to dáno tím, že o novinkách se ví už s předstihem nebo nevýrazností vystupujících? Pojďme se na to podívat blíž.

 

Apple Special Event – Opravdu speciální?

Díky časovému posunu bylo více než nutné kvůli keynotu posípíchat domů a počítat s tím, že hodinu se nenajím. Přece jenom se mají představit nové produkty, tak koho zabije hodinka trávená koukáním na monitor navíc?

Začátek keynote je poměrně pěkným video souhrnem toho, co Apple stihl za 40 let. Jednalo se jak o úspěchy a i chyby, a to je solidní. Následně přichází Tim Cook a navazuje na to, jaká je Apple zodpovědná firma. Zřejmě to je reakce na aféru kolem FBI a prolomení iPhoneu. Jak jsme ale zvyklí, tak Tim Cook nás připravil na jedno z témat, díky kterým si Apple může přilepšit a to životní prostředí.

V tomto momentě Tima střídá odbornice Lisa, která nám pověděla něco málo o tom, jak Apple využívá obnovitelné zdroje a šetří na obalech pro své produkty. Aby zřejmě toto nebylo příliš nudné, tak byl v krátkém videospotu představen recyklační robot Liam. Liam mi příjde jako trošku vtipné klišé, ale aspoň publikum u tohoto tématu neusne.

Další blok přednášky byl věnován zdraví. Co bylo zřejmé, tak Apple poskytuje prostředky k tomu, aby vývojáři mohli vyvíjet aplikace, které by mohli pomoci autistům, epileptikům či lidem trpící parkinsnem. V rámci zdraví mě zaujala informace, že sdílení dat směrem k doktorům bude co nejvíc bezpečené a zajistí individuální přístup k pacientům. Směrem do budoucna zajímavá myšlenka, ale nedokážu si představit aplikaci aplikací v našem zdravotnictví.

Hodinky, Apple TV – Tim Cook v režii

Tim Cook zahřál židli v rámci Apple Special Event dvakrát a očekávám, že i nyní zahřeje místo v případě představení  nových pásků k hodinkám a aktualizované apple tv. Zmýlil jsem se a jsem poměrně překvapen, že Tim mluví delší dobu. U něj je to nezvyk, ale Jobs to nikdy nebude. Tim velmi chválí hodinky jako produkt, který lidi milují a nejlépe se prodává. U hodinek jsem poměrně skeptický, protože jsem kromě nových pásků a jejich barevných variant očekával něco většího… škoda. Co se týká Apple TV, tak tu máme představení drobných vylepšení „televizního iOS“. Složky na aplikace, Live Photos, Diktace,… Proč ne, to se určitě hodí.

iPhone SE, „malý“ iPad Pro – něco tomu chybí!

Po Timovi, který si zkusil něco prezentovat přichází iPhone SE s Gregem. To co jsme se mohli dozvědět dřív se akorát potvrdilo a Apple to řekl oklikou. Chybí nám 4palcový iPhone, který by se dobře prodával a lidi chtějí malý iPhone jako iPhone 5S – dejme jim ho! Po představení iPhone SE, které doprovázelo co ve spojení s novým iOS 9.3 umí, si říkám že tomu něco chybí. Něco víc, … vždyť se jedná o nový iPhone, který vypadá jako oblíbený model iPhone 5S, ale s lepšíma parametrama. Ale možná tomu nechybí nic, protože se pouze jedná o Speciální Edici a nic převratného.

Menší iPad Pro a Phil je něco, co nebylo prezentačně domyšleno správně. iPad Pro se vrátil k velikosti 9,7 palce (není to náhodou velikost iPadu 4 generace?) a zřejmě z toho důvodu, že prvně představený iPad Pro je moc velký. Apple poslední dobou se nemůže pyšnit prodejem tabletů a tak se divím, že si Phil rýpnul do uživatelů Windows. Možná kdyby se Apple spíše soustředil na modely Mini a Air, které má stále v prodeji, tak by možná dosáhl lepšího prodeje. Sorry Phile, ale rýpnutím si do Microsoftu nepřineseš zákazníky. Zase se musím vrátit ke staré otázce a to, jestli k představení nového modelu to bylo opravdu vše. Nechybí tomu něco?

Apple Special Event – byl teda opravdu speciální?

Když na to příjde, tak Apple se moc nepředvedl. Nejdříve hrál na city s tématy, která jsou lákavá a následně představil nová zařízení. Říkám si, že to mohlo vypadat lépe a mohlo se to i podat lépe. Nicméně v dnešní době, kdy máme přístup k informacím hned nejsme překvapení z ničeho. Ale nebudu házet flintu do žita, protože jsem se dozvěděl pro mě jednu zásadní věc. Apple se vyvíjí a zároveň myslí i na své skalní příznivce. To je možná i jeden z těch důvodu, proč přišel s iPhone SE. Je to speciální edice něčeho, na co jsme dlouho zvyklí. Jak říká můj známý: „telefón má být malý“.

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít