Vedení společnosti Apple se připojilo k nejvyšším představitelům dvanácti dalších velkých amerických korporací, aby v Bílém domě oznámilo příslib spolupráce v boji proti klimatickým změnám s investicemi ve výši 140 miliard dolarů.

Více než tucet firem, mezi kterými najdeme i Google nebo Microsoft, se tak připojuje k iniciativě Obamovy administrativy, která chce masivní boj proti klimatickým změnám s názvem American Business Act on Climate Pledge zahájit ještě před summitem OSN.

Podepsáním příslibu se firmy zavazují k podpoře iniciativy investicemi v celkové výši 140 miliard dolarů a produkci 1 600 megawattů energie z obnovitelných zdrojů. Dále mezi závazky patří snížit emise o 50 %, využívat pouze energii z obnovitelných zdrojů a zamezit odlesňování.applestoregreenleaf

Bílý dům doplnil, že na podzim by se měly k iniciativě připojit také další firmy. Mezi oněch třináct prvních firem se závazkem patří vedle vedle Applu společnosti Alcoa, Bank of America, Berkshire Hathaway Energy, Cargill, Coca-Cola, General Motors, Goldman Sachs, Google, Microsoft, PepsiCo, UPS a Walmart.

Apple podle všeho nepřijde s žádnými novými investicemi. Jak totiž informuje Bílý dům, Apple již nyní získává na území Spojených států veškerou potřebnou energii z obnovitelných zdrojů. Do konce roku 2016 by pak měl celosvětově produkovat 280 megawattů zelené energie. Emise oxidu uhličitého ze všech kanceláří, obchodů a datových center firmy navíc údajně od roku 2011 klesly o 48 procent.

Kritici nicméně poznamenávají, že mnoho znečištění a emisí vyprodukují dodavatelé Applu a že čísla, kterými se Cupertino chlubí, jsou tím pádem poněkud zavádějící. Nicméně Apple zveřejnil svou vlastní iniciativu s cílem udržitelně hospodařit se dřevem díky obhospodařování vlastních lesů.

Jak se Vám líbí ekologické myšlení Applu? Nebojte se dát vědět!

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít