Jak už bývá zvykem, občas prosákne na povrch nesmysl, ale „Apple Car“?

I když podle fanoušků Apple je to trochu nesmysl a myslím si, že konspirační teoretici mi dají z pravdu, ale poslední kroky společnosti Apple jsou zajímavé.

  • 15.2. – První zmínka o projektu Titan (Tým projektu: Steve Zadesky, Johann Jungwirth – Mercedes-Benz, Marc Newson – Ford, …)
  • 21.7. – najmutí Douga Betts – jeden z představitelů koncernu Chrysler, dříve Toyota a Nissan

Magazín WSJ upozornil vedle této personální akvizice ještě na skutečnost, že Apple nedávno najal jednoho z nejvýznamnějších výzkumníků v oboru autonomních automobilů v Evropě. Více informací ani konkrétní jméno rekrutované osoby však v článku zveřejněno nebylo. Nicméně nové zprávy nám ukazují, že se Applu velmi líbí elektrický automobil BMW i3, který by mohl být základem pro Apple Car. Apple prý velmi zaujal vzhled a zpracování auta i3, jelikož tělo auta je z uhlíkových vláken, přičemž tato vlákna pomáhají autu udržovat lesk.apple car bmw i3

Avšak uplynulá jednání mezi oběma stranami podle Manager Magazine neskončila žádnou dohodou a v jeho důsledku podle všeho nevzniklo žádné partnerství. Aktuálním východiskem prý je, že BMW chce „objevovat možnosti vývoje osobního vozu po svém“. Prozatím tak ztroskotal možný plán Applu spolupracovat se zavedenou automobilkou a eliminovat tak problémy a extrémní počáteční náklady, které s výrobou u firmy, jež s produkcí aut nemá žádné zkušenosti, zákonitě musí nastat.

Avšak člověk nikdy neví a tak si budeme muset počkat… prozatimní předpoklady si staví na tom, že Apple Car bychom mohli spatřit v roce 2022.

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít