Hubnutí rozhodně není jednoduché, je to tak? Tolik lidí se snaží, ale nedosáhnou svého vysněného cíle. Existuje celá řada důvodů, proč je to tak obtížné. Zde je několik tipů, jak být v hubnutí úspěšnější.

Hubnutí a čas

Hubnutí ve spěchu, je velmi špatný nápad. Nenechte se svést lákavými dietami, že zhubnete 10 kg za týden. Takto drastická dieta vám sice ubere několik kilogramů, ale ty se velmi rychle vrátí. Vaše tělo nedostane dostatek živin a energie. Neriskujte své zdraví! Správné shazování je okolo půl kilogramu za týden, takto „pomalé“ hubnutí není pro tělo takový šok a hlavně: vydrží déle bez otravného JOJO efektu.

Nereálný cíl při hubnutí

Diety často selhávají, protože se pouštíte do hubnutí, aniž byste měli realistický plán. Pamatujte si, že dosažení vysněné váhy, je běh na dlouhou trať. Zpočátku vám budou kila mizet téměř před očima, po čase se hubnutí na chvíli zastaví! Neztrácejte víru a vydržte!

Bláznivé nápady

Jistě jste četli mnoho zaručených dietních triků. Například Elizabeth Hurley tvrdí, že hubne jen díky zelí. Když chce zhubnout, nejí nic jiného. Jde o hloupý výstřelek, který je v nejlepším případě neúčinný a v nejhorším také nebezpečný. Kromě toho si představte, jak nepříjemné to muže být žít vedle někoho, kdo jí jenom zelí 😉

Dostatek pohybu

Toto je velmi důležitý bod při každém hubnutí, a také velmi často přehlížený. Dieta sama o sobě vám nepomůže. Kombinace s pohybem je nezbytná. Neříkáme, že máte chodit do posilovny každý den a makat do úmoru. Najděte si pohyb, který vám nejvíce vyhovuje. Choďte pěšky, plavat, běhat… cokoliv vás baví. Variant existuje nespočet. Hubnutí nesmí být pro vás jen stres, ale i radost (samozřejmě z viditelných výsledků).

hubnutí

Maličko hřešte

Zbavení se všeho, co si vychutnáváte, je ve skutečnosti kontraproduktivní. Mějte svůj dietní plán, do kterého zařaďte i několik oblíbených lahůdek. Příklad: Milujete čokoládu, dejte si ji, ale kvalitní s vysokým obsahem kakaa. Když se zbavíte všech svých drobných neřestí, u diety nevydržíte a nezdar na vás bude mít negativní vliv.

Správné důvody

Správná motivace je základním kamenem úspěchu. Chcete být zdravá a cítit se fit? Jděte do toho! Pokud vás někdo nutí a šikanuje, nepůjde vám hubnutí snadno. Hubněte kvůli sobě!

Nevěřte dietám podle celebrit

Zapomeňte na diety podle slavných. Často se dočtete, že modelka XY zázračně shodila díky takové a makové dietě. Zapomněla ovšem přiznat, že také měla osobního trenéra a výživového poradce.

Zdravé stravování

Největší záhada shazování kil byla objevena: jídlo. Zdravé stravování je základem vašeho úspěchu. Zařaďte do svého jídelníčku velké množství ovoce a zeleniny, libové maso nebo ryby, grilujte (vyhněte se smažení), používejte čerstvé koření… Když držíte dietu, neznamená to, že máte jíst, co vám nechutná. Vybírejte si!

Již víte, co je při hubnutí správné a co nikoli – zbytek je na vás. Nejdůležitější pravidla: MOTIVACE, ZDRAVÁ STRAVA A POHYB. Držíme vám palce!

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít