Pouliční tanečníci/zpěváci/malíři, sprejeři, cosplayeři, hipsteři, vandalové… Všichni tito lidé mají něco společného. Pokud se rozhodnou jít domů, tak jen z jediného prostého důvodu. Kvůli svým kočičkám. Co je na kočkách tak zvláštního? Proč jsou symbolem bohémského života dnešní doby? A může někdo, na koho doma nečeká přítulné chlupaté stvoření, vůbec mluvit do moderního umění? Takže proč by měl mít každý „umělec“ kočku?

  1. Kočka vypadá dobře na Instagramu. Ať ji vyblejsknete z jakého úhlu chcete, pořád to je roztomilá chlupatá koule. Každý má rád roztomilé chlupaté koule. (I když třeba jen na obrázku.)
  2. Kočka je lepší modní doplněk něž například čivava. A to ji ani vůbec nemusíte mít. Stačí když o ní zapáleně mluvíte a občas si hodíte na kabát chuchvalec chlupů. Kočka má ráda klid domova a samotu, takže ji nikdy nikdo nemusí reálně vidět.
  3. Kočka vás urychleně dostane z jakékoliv prekérní situace. Stačí říct, že je to ubohé koťátko samo doma a má hlad a všichni najednou chápou proč tolik spěcháte domů z Náplavky. (Odbočka k předchozímu bodu → ani v tomhle případě kočku fyzicky vlastnit nemusíte.)
  4. Když o kočkách nadšeně mluvíte, za chvíli se kolem vás utvoří hlouček lidí, co na mobilech ukazují fotky svých kočičích miláčků. Pokud si je všechny prohlédnete ,a občas uděláte rozněžněné „awwww“, máte hromadu přátel až za hrob. Levné a efektivní.
  5. Pokud je vaše kočka černá, tak s její pomocí vytvoříte instantní oblak tajemna kolem své osoby asi tak během pěti vteřin. Ten se každému správnému umělci hodí. („Moje Micka je černá…a…ehh…ochutnali jste někdy lidskou krev?)
  6. Kočka přede, což je velmi uklidňující. (Stejně, jako vědomí, že se o někoho musíte postarat.) To opravdu potřebujete – a rozdrásaná duše umělce obzvlášť.
  7. Život s kočkou je plný zajímavých situací, které vás mohou inspirovat k další tvorbě. To mluví samo za sebe.
  8. Zároveň obhájíte před nečekanou návštěvou jakýkoliv puch linoucí se z vašeho bytu. Taky všechen nábytek, který zasáhly vaše umělecké choutky. (Vlastně za všechno může kočka, i za to že jdete zase někam pozdě. To je fakt.)

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít