Běhání je moderní sport, který pomůže vysoustružit postavu. Má však svá pravidla, která není dobré podceňovat.

Pravidelnost běhání

Nestačí jednou týdně. Chcete-li vidět výsledky, tak dvakrát za týden je minimum. Na začátku bude stačit půl hodiny, postupně si budete přidávat. Běhejte nejdřív dvě hodiny po hlavním jídle. Při námaze s plným žaludkem vám hrozí křeče v břiše nebo zvracení. Ani běhání o hladu není dobrý nápad, ke sportu potřebujete energii. Zkuste například půl hodiny před běháním sníst půlku banánu.

Rychlost

Jestli s běháním začínáte, nemůžete očekávat, že po týdnu uběhnete maraton a zmizí vám 8 kilo. Připravte se, že v prvních trénincích budete více chodit (rychlou chůzí) než skutečně běhat. Začněte dynamickou chůzí, postupně přejděte do běhu, pak zase zpomalte do rychlé chůze. Vaše kondice se časem bude zlepšovat a chodící úseky se budou zkracovat. Nezačínejte rychlým během, přepálíte začátek a k běhu se nikdy nebudete chtít vrátit.

Povídejte si při běhání

Najděte si parťáka, se kterým budete pravidelně běhat. Díky němu/ní snadno poznáte, jestli se nepřetěžujete. Správně si můžete během běhu povídat, aniž budete lapat po dechu. Jestli mluvit nemůžete, běžíte příliš rychle.

Dlouhé kroky

Ne, nemusíte dělat nesmyslně dlouhé kroky. Zachovejte si přirozenost, snažte se držet zpevněné tělo, ruce držte u těla a volně s nimi pohybujte.

behani

Hurá…

Je špatně, když vystoupíte z auta a rovnou se dáte do běhu. Úvod tréninku by měl být pozvolný, tělo se nejprve musí rozpohybovat a zahřát. Pokud začnete se zběsilou rychlostí, můžete se zranit a bude se vám pravděpodobně špatně dýchat.

Protahování

Na to nikdy nezapomínejte!!! Jinak budete mít tuhá lýtka, zkrácené bederní svaly a neustále ztuhlá stehna. Protažením se tělo přirozeně uklidní a svaly se uvolní. Nezapomínejte ani na svaly krku a paží.

Zázraky na počkání

Pokud si od běhu slibujete postavu jako proutek, jste na špatné adrese. Benefity běhání jsou nepopiratelné, ale nevypracuje vám postavu podle vašich představ. Tuk z těla spaluje rovnoměrně a podle genetických dispozic. Pokud máte figuru jako hruška, tak vám při běhání zadek prostě nezmizí. Ideální je kombinovat běhání s dalšími druhy cvičení.

Tip: Na běhání si pořiďte kvalitní boty, rozhodně nešetřete!

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít