Troufám si říct, že mnozí z Vás si alespoň jednou řekli „chci vlastní webové stránky“ a nespokojili se s různými online nástroji pro rychlé vytvoření webových stránek.V této situaci jsem byl i já a sám vím, jak náročné a vlasy-rvoucí může být učení se něčeho nového. Proto jsem se rozhodl vybrat 5 knížek pro programátory a  kodéry-začátečníky s úmyslem jim na začátku pomoci.

Výběr pěti základních knížek pro programátory, kodéry a vůbec začátečníky byl velmi obtížný. Zájemců o tvorbu a programování je více než mnoho a začátečníků je o mnohem víc. Snažil jsem se vyeliminovat publikace, které by obsahovaly příliš historie a spíše jsem se zaměřil na ty, které dokáží rovnou ukázat „jak“ a „proč“. Navzdory neustále vývoji webu jsem tedy vybral pět základních knížek, které mohou sloužit jako start v kódování.

HTML5 Okamžitě

Tato knížka má Vás seznámit za víkend s jazykem HTML, základním kamenem všech internetových stránek, které každý den navštěvujete. Se znalostí HTML bude tvorba vlastní stránky přesně podle vašich požadavků dílem několika okamžiků.
 

 

 

 

CSS Okamžitě

Seznamte se, s touto publikací, za víkend s kaskádovými styly, díky kterým snadno změníte vzhled svých stránek bez nutnosti upravovat jejich obsah či strukturu. S CSS může vaše webová prezentace vypadat každý den v týdnu jinak, stačí je použít při návrhu layoutu.
 

 

 

 

jQuery bez předchozích znalostí

Díky tomuto snadnému průvodci pro samouky se jQuery naučí ve svých projektech využívat i absolutní začátečníci bez předchozích znalostí programování. K vytvoření prvního efektu v jQuery stačí pouze základy tvorby webových stránek a to jde!
 

 

 

 

jQuery pro neprogramátory

Trošku jiná knížka od Ondřeje Báše o jQuery, která chce pomoc změnit webové stránky na interaktivní a živou prezentaci. Díky této knížce se naučíte pomocí knihovny jQuery UI vytvářet funkčně bohaté a uživatelsky přívětivé weby, na něž se budou jejich uživatelé rádi vracet.

 

 

 

 

 

Programování WWW stránek pro úplné začátečníky

Dynamický web můžete začít programovat sami i bez jakýchkoli předchozích znalostí programování. Názorný průvodce vás provede všemi nutnými základy programování WWW stránek v PHP a MySQL, to vše jednoduše, srozumitelně a bez zbytečných detailů.

 

 

 

 

Tak co, vybrali jste si a nebo máte svůj vlastní tip? Zanechte komentář!

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít