Za chvíli na vysokých školách nám začne semestr (pokud nám někde už nezačal) a tak jsme si v naší redakci řekli, že by nebylo od věci se kouknout na 5 knížek, které by mohly mnohé z Vás nakopnout a inspirovat k realizaci Vašich plánů a je jedno jestli seminárek, prezentací a nebo třeba start-upů. Pojďme tedy na to: 

Mluv jako TED

Jak víte, tak estačí mít skvělé myšlenky a nápady. Abyste uspěli, musíme své nápady umět prodat. To je dovednost, která otevírá bránu ke splnění našich snů. Dobře zabalené a podané myšlenky mohou změnit svět. Někteří lidé jsou v prezentaci svých myšlenek výjimečně dobří. A vy ostatní se tomu od nich můžeme naučit. Tato kniha odhaluje techniky nejlepších TED speakerů z celého světa. Prezentace Vám půjdou snadněji!

Snímek obrazovky 2016-08-24 v 20.20.53

Mysli jako Zuckerberg

Pokud by Facebook byl státním útvarem, byl by třetí největší zemí světa. Na stránky Facebooku připadá každá sedmá minuta času, který  uživatelé internetu dohromady stráví v prostředí on-line a to už něco znamená! Nemůže být pochyb o tom, že tento výtvor Marka Zuckerberga mění svět, a to doslova. Facebook sám zásadně změnil způsob, jakým více než jedna sedmina světové populace komunikuje, navazuje vzájemné vztahy a získává informace. 

Snímek obrazovky 2016-08-24 v 20.22.15

Konverzační inteligence

Rozhovor není to, za co jej obvykle považujeme. Většina z nás chápe totiž rozhovor velmi úzce – jako pouhé sdílení informací. Ale rozhovor ve skutečnosti znamená mnohem víc. Ovlivňuje to, jak myslíme, jak jednáme, jak vnímáme realitu i jak se v realitě cítíme. A rozhovory jsou nakonec i tím, co nám umožňuje realitu měnit. Nechcete umět lít konverzovat?

Snímek obrazovky 2016-08-24 v 20.22.51

Projekt Voodoo

Projekt-Voodoo je zcela nová, inovativní strategie projektového managementu a vlastně i jeho zcela nový způsob myšlení. Kombinuje totiž poctivý projektový management s kreativními krizovými intervencemi a prvky systémového byznys koučinku. Takže něco nejenom pro studenty obchodních univerzit!

Snímek obrazovky 2016-08-24 v 20.24.41

Mistr Sun a umění obchodu

V této knize naleznete hned dvě důležitá díla, která nesmí chybět v knihovně žádného dobrého manažera: McNeillyho srozumitelného a praktického průvodce, s nímž snadno zvládnete aplikovat šest zásad Mistra Suna v oblasti obchodu, a nový český překlad Umění války Mistra Suna. Obchodní filozofie v praxi? To je praktické a to nemusíte být podnikatel!

Snímek obrazovky 2016-08-24 v 20.26.17

 

To bylo 5 knížek, které by Vás měli nastartovat před začátkem září, ale myslíme si, že Vám mohou pomoci i v průběhu roku. Pokud máte nějaký tip na dobrou knížku, tak se nám nebojte dát vědět!

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít