Čtení knih není ani žádná prehistorie, ale naopak lék od stresu i Alzheimera.

Je až s podivem, že v době televize, počítačů, tabletů a chytrých telefonů, lidé stále čtou knihy. Vědí, že čtení knih má své výhody:

Čtení knih jako prevence

Americká studie ukázala, že puzzle, šachy a čtení knih snižuje až 2,5 krát riziko Alzheimerovy choroby. Studie netvrdí, že se této nemoci můžete vyhnout úplně, ale prevence je to zábavná a vzdělávací. Při čtení knih získáváte nové informace, posilujete mozek a také relaxujete, což je v dnešní uspěchané době skoro zázrak.

Méně stresu díky čtení knih

Další studie potvrzuje, že lidé, kteří pravidelně čtou, jsou aktivnější – účastní se voleb, sledují celkově dění kolem sebe a jsou i pohybově aktivnější. Skvělá vlastnost čtení knih je také redukce stresu, když se ponoříte do děje, nepřipouštíte si vlivy okolí a uvolníte se. Studie z roku 2009 tvrdí, že po 6 minutách čtení se snižuje úroveň stresu o 68%, což rozhodně není málo.

Fantazie a slovní zásoba

Při čtení zapojujeme fantazii a přemisťujeme se na místa, kde se děj knihy odehrává, čímž zapomínáme na své problémy. S každou přečtenou knihou se nám rozšiřuje slovní zásoba a nové výrazy jsme schopni aktivně a plynule zapojit do běžné mluvy. Lidé, kteří čtou, nepoužívají příliš často eeehhhhmmm ;-). Ve společnosti je téma literatury časté, a když budete pravidelně číst, nestane se vám, že nebudete mít tušení, o čem je řeč. Slovní zásoba má také pozitivní vliv při výchově dětí.

Empatie

Beletrie trénuje naši schopnost vcítit se do situace jiných. Představování si jiných světů a kultur nám pomáhá lépe chápat sama sebe i ostatní. S hlavními postavami dokážeme prožívat dobrodružství, radost, lásku, napětí i smutek.

Čtení knih je sexy

Profesor Eli Finkel z Northwestern University se zaměřil na inteligenci a zjistil, že inteligence i předstíraná inteligence je hotový magnet pro opačné pohlaví. Co tedy evokuje otevřená kniha?

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít