Ahoj, tento příspěvek je opět o zdravém stravování. Mnoho lidí intuitivně cítí, že je na čase se svým zdravím něco udělat a přejít na rostlinnou stravu, nicméně z různých důvodů se jim často stává, že se svých starých stravovacích návyků ne a ne zbavit. Chybí jim totiž dvě základní věci: a) zdravé prostředí kolem sebe a b) silný vlastní důvod proč vlastně rostlinnou stravu jíst (tzn. nejen kvůli tomu, že se někde – jako třeba na našem blogu – píše, že to je zdravější).

Co se týče prostředí, ve kterém se nacházíš, to si musíš dříve nebo později přetvořit k obrazu svému sám, pokud chceš být zdravý. Ovšem, co se týče důvodu proč vlastně rostlinnou stravu jíst, můžeme ti pomoci a poskytnout pádné argumenty. Využíváme této příležitosti ke sdílení informací o následujících pěti dokumentech, které ti otevřou oči a ukáží přesně, jak (doslova) masové potravinářství dnes funguje. Třeba ti to dá dostatečný důvod proč se začít více starat o své zdraví a přemýšlet o tom, co si vkládáš do svého těla. Také zjistíš, co svou spotřebou potravin dále podporuješ – ať už přímo nebo nepřímo.


Varování:

Po shlédnutí těchto dokumentů už není cesty zpět. Pak už nelze předstírat, že nevíš, co konzumuješ. Možná budeš šokován, možná se ti nebude líbit, co se dozvíš a co uvidíš. Každopádně, po shlédnutí těchto dokumentů budeš mít dvě možnosti: buď si dáš klapky na oči a uši a nebo vezmeš zodpovědnost do vlastních rukou a prospěješ nejen svému zdraví, ale také životnímu prostředí na naší planetě. Volba je na tobě.

 

1. FORKS OVER KNIVES

Tento dokument poskytuje argumenty proč se vyhýbat živočišné stravě na vědecké bázi. Byl základním kamenem našeho přechodu na rostlinnou stravu.

2. EARTHLINGS (POZEMŠŤANÉ)

Tento dokument poskytuje necenzurovaný obraz toho, co to vlastně znamená „živočišný výrobek“. Jak že se to ten burger vyrábí? Nevypínej to a hezky se dívej, co se to vlastně děje a uvažuj, zda s tím chceš mít cokoliv společného. Je důležité si uvědomit, že každý zakoupený živočišný výrobek podporuje to, co uvidíš v tomto dokumentu.

3. TASTE THE WASTE (Z POPELNICE DO LEDNICE)

Naprosto šokující obraz toho, jak se s jídlem plýtvá. Zdá se to až neuvěřitelné, že se to vůbec děje. Navíc, v kombinaci s Earthlings si polož otázku: Kvůli takovému plýtvání mají umírat zvířata? Proč?

4. COWSPIRACY

Dokument z minulého roku pojednávající o dopadech živočišné výroby na celou planetu. Spousta lidí si ani neuvědomuje, co to je za ekologickou zátěž. Také se mj. dozvíš kam se dostává většina vypěstovaných plodin z polí a možná si položíš otázku proč vlastně existuje hladomor?

5. FOOD MATTERS (NA JÍDLE ZÁLEŽÍ)

Tento dokument krásně vysvětluje vztah mezi stravováním a nemocemi a opět má potenciál podnítit tvůj zájem o to, co jíš.

 

Děkujeme každému, kdo si dal ten čas a podíval se na každý z těchto dokumentů. Pojďme s tím, co jsme viděli, něco společně udělat. Abychom s tím ovšem „něco“ udělali společně, nejprve musí každý z nás začít u sebe. A to „něco“ znamená to, že takto fungující systém svojí spotřebou nepodporujeme. Je skutečně důležité si uvědomit, že vše, co nakupujeme, vytváří poptávku po daném produktu.

Pojďme tedy konat, přátelé. Ano, rovnou, tady a teď. Jestli chceme být zdraví, není třeba na nic čekat. Pojďme společně přestat nakupovat a konzumovat živočišné výrobky. Nenechte si nikým namluvit, že to bez nich nejde, je to lež.

Nasdílej tento příspěvek každému, koho může inspirovat. Do komentářů nám můžeš napsat, jak na tebe dokumenty zapůsobili a také všem můžeš doporučit další.

 

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít