Jak je o Číně známo, dokáže okopírovat vše, o co je zájem a o iPhony a Apple Watch je zájem doslova obrovský. V případě Apple Watch – ty naleznete většinou pod názvem „něco“-Watch. Zkrátka ne originál, jenom tak vypadají, a to většinou nebývá problém. Výrobci jsou spokojení, konzumenti jsou spokojení.

Ale pak je tu skupina výrobců, která vyrábí kopie v podstatě totožné a za originál je vydávají. A pokud je prodávají pouze v Číně, tak se to většinou nikdo nijak výrazně neřeší. Ale pokud je ale chtějí prodat jinde, tak může nastat velmi vážný problém.

Jeden z této skupinky výrobců udělal velmi zásadní chybu: pokusil se své telefony dovézt do Spojených států. Nebo alespoň některé z nich, konkrétně 41.000 falešných iPhonů. A co si budeme povídat,… na dovážení padělaných amerických výrobků jsou v Americe hodně, ale hodně hákliví.

Proto dotyčné úřady spustily velkou mezinárodní akci, v rámci které v součinnosti s čínskou policií došlo až na samotného výrobce, který musel zavřít svůj krám. Zabaveno bylo jednačtyřicet tisíc falešných iPhonů 6 a zadrženo bylo celkem devět osob včetně manželského páru, který celou operaci vedl.

Takže pokud jedete do Asie, dejte si pozor na levné nabídky. Zdejší napodobeniny jsou často velmi zdařilé a na první pohled je nemusíte rozpoznat. Falešné iPhony 6 z tohoto případu například neobsahovaly čtečku otisků prstů, nicméně software byl tak dobře uzpůsoben, že jste měli pocit, že tam je a funguje korektně.

A pozor i na Apple Store obchody! Před časem totiž byla v Číně objevena síť falešných obchodů Apple Store. S logy, produkty i zaměstnanci. Vše bylo úplně stejné, stoprocentně jablečné.

Jen Apple o nich nic nevěděl…

 

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít