Ahoj, pokud ses nechal inspirovat naším předchozím příspěvkem a odstranil ze svého života televizi, zjistil jsi jednu zásadní věc: na světě jsou dobré zprávy a dobří lidé. A je jich mnohem, mnohem více, než těch špatných. Pojďme tedy napravit škody, které televize páchá na informovanosti lidí a pojďme si sdílet informace, které mají hodnotu. Vybrali jsme tři vizionářské technologie / vynálezy (z mnoha), které nám jsou sympatické z hlediska přidané hodnoty pro lidstvo. Pojďme si o nich něco říci! 🙂

1. The Ocean Cleanup 

Jak již anglický název napovídá, jedná se o čištění oceánů. Od odpadu, hlavně plastů. Ve velkém. Tento projekt je dítkem mladého holandského vizionáře Boyana Slata, který jej založil v roce 2013 ještě jako 18 letý (!) student. Doporučujeme shlédnout jeho přednášku z roku 2012 na TEDx v Delftu zde:

Nyní již projekt značně pokročil a podpořit a dozvědět se o něm více můžete zde.

2. Project Sunroof

Jedna z posledních vizionářských iniciativ od Google, která skrze Google Maps dokáže vyhledat tvou střechu a spočítat ti, kolik slunečního světla ti na ní dopadá. Na základě toho ti vypočítá úsporu energie, pokud by sis na svou střechu nainstaloval solární panely. Tento projekt je zatím v plenkách a testuje se na vybraných místech v USA. Potenciál tohoto projektu tkví v udržitelné, levné a přirozené energii pro každého na naší planetě. Více info zde.

3. Internet

Šok? To snad ne. 🙂 Internet jsme do našeho výčtu zařadili z jednoho prostého důvodu: uvědomění, že ty sám nemusíš být nutně přirozený talent nebo majitel korporace a i přesto díky internetu můžeš měnit svět k lepšímu. Pamatuj, že díky internetu si sám můžeš nastavit informace, které chceš odebírat. Díky internetu dnes můžeš studovat cokoliv se ti zlíbí buď na nejlepších vysokých školách světa nebo i sám. Díky internetu můžeš na dálku komunikovat s lidmi, které máš rád. To vše zdarma. Odpověz si tedy teď upřímně, využíváš tento dar moudře? Nepromarni tuto příležitost jak zlepšit kvalitu života svou a ostatních.

Díky za pozornost, věříme, že ti jsou informace o těchto zajímavých projektech přínosem. Znáš nějaký další zajímavý vynález, který má potenciál změnit svět k lepšímu? Sdílej ho do komentářů k článku, ať se o něm dozví co nejvíce lidí!

Zatím ahoj! 😉

P&P aka GV 

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít