Pokud jsi někdy chtěl(a) zhubnout, tak jsi určitě jsi slyšel(a) o spoustě typů diet a různých typech stravování, které zaručují jasný úspěch. Pravda je ovšem taková, že každý jsme jiný, a to, co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému. A to nejen po fyzické, ale také po psychické stránce. Tohle už máme vyzkoušeno. 🙂

Máme pro tebe ovšem dobrou zprávu. Existují určité způsoby, jak – bez ohledu na radikální změnu stravování – udržet své tělo fit a přirozeně zhubnout.

Sepsali jsme pro tebe celkem tři:

 1. PIJ VODU

3631094798_ff485e187b_o

Říká se, že centrum žízně je spojené s centrem hladu. Jinými slovy, občas máme žízeň, ale vnímáme ji jako hlad. Skutečně tedy platí, co se říká, tedy že hlad je převlečená žízeň. Zkrátka, pokud tě přepadne hlad, nejdříve se napij vody (0,5 l). Je velmi pravděpodobné, že za chvíli hlad již mít nebudeš. Navíc, voda funguje jako přirozený „čistič“ našeho těla, takže čím více jí do sebe naliješ, tím více odpadu vyplaví.

Ovšem samozřejmě, pokud i po vypití půl litru vody po deseti či dvaceti minutách máš stále hlad, tak to asi hlad bude. 😉 Nauč se poslouchat své Tělo, to ti nelže.

 2. NENAKUPUJ NESMYSLY

red carts, blue wall

Chceš jíst méně sladkostí? Méně živočisných jídel? Zkrátka, méně nezdravých jídel? Tak si je nekupuj. 🙂 Je to jednoduché. Když tyto věci nemáš na očích, tak tě nedráždí. Nekupuj nic do zásoby. Akorát tím dráždíš svou Mysl. Nechoď ani do rizikových obchodů, kde je velká šance, že „uklouzneš“ a koupíš si nějakou kravinu (někdy i doslova 🙂 ). Uvidíš, že hubnutí pak půjde samo. Protože to, co si připravuješ doma, začíná u tvého nákupu.

Pokud máš s tímto problém, tak posílej nakupovat někoho jiného a dej mu seznam co má koupit. Pokud máš spolubydlícího/partnera, který nakupuje (pro tebe) nezdravě, tak se s ním dohodni, aby si jídlo dával do neprůhledných krabiček. Buď kreativní a nevymlouvej se, vše se dá zařídit, když se chce.

3. JEZ POMALU

Toto je ze začátku velký nezvyk. Nám to rozhodně chvíli trvalo. Spousta lidí, když jí, tak je v módu autopilota a jí rychle. Když začínáš jíst pomalu, nakrájej si jídlo na co nejmenší kousky a když si ho dáš do pusy, tak ho přežvykuj do té doby, než z něj uděláš kašičku. Můžeš si i počítat kolikrát žvýkneš (alespoň 20x před polknutím). Nebo si vždy vzpomeň na tuhle žirafu: 🙂

4502988721_f263513007_o

Pamatuj, že jediná cesta, jak uspět (nejen) v oblasti hubnutí, je vlastní Přirozenost a naslouchání vlastní Intuice.

Máš nějaké vlastní tipy na přirozené hubnutí?

Napiš nám je do komentářů a poděl se o ně s ostatními čtenáři!

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít