Nejdražší kávy světa svojí chutí a jedinečností stojí na špici kávových žebříčků právem. U těch nejkvalitnějších výběrů se cena pohybuje mezi 20 až 25 tisíci za kilogram.

Káva Kopi Luwak

První z nejdražších káv na světě se nesklízí zcela běžným způsobem. Jméno luwak patří v Indonésii zvířátku, cibetce. Cibetky se živí hmyzem a tropickými plody, a také plody kávovníku. Tyto plody projdou jejím trávicím traktem a v trusu tohoto zvířátka se nachází nestrávená káva. Sběrači tuto kávu z trusu vyberou, odstraní z ní obal, a pak plody kávovníku upraží. Cena kávy za jeden kilogram se pohybuje kolem tisíce dolarů a je tak právem považována za nejdražší kávu na světě. Mnoho pěstitelů kávy se pokoušelo chovat cibetky v zajetí, aby se pokusili o velkovýrobu, neuspěli však a produkce tohoto druhy kávy je stále velmi nízká. Při koupi této kávy je důležité vyhledat renomovaného odborníka, stále existuje řada napodobenin, která nemá s „cibetkovou“ kávou nic společného.

Jak chutná?

Výrazně kořeněná s příjemnou lehkou chutí čokolády a karamelu.

Cibetka

Cibetka

Káva Jamaica Blue Mountain

Mezi nejdražší kávy světa se řadí káva pěstovaná na plantážích Jamajky v oblasti Blue Mountain. Tyto plantáže se nachází v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Sklízí se tradičním způsobem a je typická svými většími, tmavě zelenými zrny. Káva se zde pěstuje pod velmi přísným dozorem a výsledkem je produkce okolo tisíce tun kávy za rok. V současnosti se 90% této exkluzivní kávy vyváží do Japonska a pouze 10% do zbytku světa. Výjimečnost této kávy podtrhuje fakt, že jde o jedinou kávu, která se balí do dřevěných sudů oproti běžně používaným jutovým pytlům.

Jak chutná?

Káva se honosí delikátní vůní a bohatou oříškovou chutí.

Káva Kona

Jako třetí nejdražší kávu na světě vám představíme kávu z Havaje. Plantáže se nachází na vulkanické půdě sopky Mauna Loa, kde je vyvážený poměr srážek a slunečního svitu. Kávová zrna se třídí ručně, poté se suší a praží dle původních postupů.

Jak chutná?

Káva je proslulá svou nezaměnitelnou vůní, oříškovou příchutí a bohatou kyselostí. Chuť kávy Kona se v ústech postupně mění, proto někdo může cítit i chuť čokolády.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít