Začíná léto a spousta z nás hledá brigádu. Ať už je to proto, že si chceš našetřit na super dovolenou, nebo ráda poznáš nové lidi, nejdůležitější je zapůsobit u pracovního pohovoru, abys vysněnou práci dostala. A my ti poradíme, jak se připravit.

 

1. Zvol takové oblečení, ve kterém se budeš cítit pohodlně. Důležité je na pohovoru vypadat slušně, na tom se nejspíš všichni shodneme. Co je ještě důležitější, je to, aby oblečení bylo pohodlné. A navíc ti napoví, že je outfit zvolený správně. Úzké džíny, nebo legíny nejsou zrovna dobrý nápad, stejně tak, jako krátká sukně.

2. Hodinky. Místo náramků, nebo náušnic vsaď na hodinky. Nikdy nevíš, kdy se ti budou hodit. Může se ti vybít mobil a přijít pozdě na pohovor? To není zrovan ideální začátek. Díky hodinkám budeš působit také spolehlivěji, protože každý šéf má rád dochvilnost.

 

3. Mysli na všechno! Není to jen o náhradních silonkách. Záleží také na tom, jak moc si na pohovor připravená a kolik informací budeš vědět. Pokud chceš pracovat v určité firmě, nikdy není na škodu si o firmě zjistit několik informací navíc a mít tak zadní vrátka.

 

4. Proč máme vybrat právě vás? Takové otázky padají na pohovorech celkem často, proto si určitě připrav odpověď. „Nevím“ není zrovna přesvědčivá odpověď.

5. Zjisti si přesnou adresu místa, kde se pohovor koná a na místě buď alespoň o 15 minut dříve. Stalo se mi to už několikrát. Myslela jsem si, že 100% vím, kde se máme sejít, ale nakonec jsem bloudila po Praze několik desítek minut. Teď to dělám tak, že si adresu zadám do navigace, nebo se den předem na adresu vydám, abych si byla jistá, že opravdu trefím. Na místě je lepší být o několik minut dříve, než později.

 

6. Hledej jen takovou práci, která tě zajímá. Na každém pohovoru se pozná, jestli máš o práci zájem a jak moc tě daná věc baví. Proto je důležité pečlivě vybírat, v jakém odvětví bys chtěla pracovat a neodepsat hned na první brigádu, která ti přijde pod ruce.

7. Také je dobré, zamyslet se nad otázkou, v čem jsi na sebe pyšná. Dodělala jsi školu? Hlídala jsi několik let sourozence? Umíš dobře anglicky? Tohle všechno jsou věci, díky kterým na sebe můžeš být pyšná. Pokud si říkáš, že nejsi pyšná skoro na nic, zamysli se nad tím, čím jsi od ostatních jiná. Jiná totiž v mnoha případech znamená také vyjímečná.

8. Pokud chceš dělat práci, se kterou máš už nějáké zkušenosti a někdě si zkušenosti nasbírala, zajisti si reference. Kladné reference se ti můžou skvěle hodit a pomoct ti získat brigádu, nebo práci. Proč si to trochu neusnadnit, a mít i něco navíc, že?

9. Znáš někoho na stejně, nebo podobné pozici? Zeptej se ho na to, co tě zajímá. Třeba ti dá i nějákou skvělou radu, jak zapůsobit.

10. Pořádně se před pohovorem vyspi a hlavně si věř!

 

Držíme ti palce!

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít