Jako u všeho, zejména v technologiích, tak i mobilní telefony bývají doprovázeny mýty. A ty mýty a nepravdy ne a ne přestat. Pojďme se podívat na 10 nepravdivých mýtů a řekněme si krátce, proč jsou nepravdivé.

Tak pojďme na to!

1) „Aplikace běžící na pozadí by měly být zavřené! A proč? Šetří to baterii telefonu a nebude se tolik sekat!“

Jako Apple tak i Android povolují aplikace spuštěné v pozadí pro efektivnější multitasking. Jako rozumíme tomu, že si lidé myslí, že ukončením aplikace se ušetří baterie a paměť, ale pravdou je to, že oba operační systémy toto zvládají na pozadí samy. Vypínám aplikací na pozadí si tedy škodíte vašemu telefonu! Zářným příkladem toho jsou zabíječe – task killers, které mají za vás vypínat již zmiňované aplikace…spíše za Vás odesílají data vývojářům.

2) „Měli bychom před dobitím telefonu ho kompletně vybít…kvůli životnosti baterie, ne?“

 Tohle platilo zejména  u velmi starých telefonů nebo legendární Nokie 3310. Ale něco je tu potřeba zvážit a to to, že životnost neprodloužíme, ale můžeme ji zkalibrovat a tak jednou za tři měsíce bychom měli své mobilní zařízení vyšťavit na nulu.

3) Puštěné Bluetooth/Wi-Fi Direct rychle vybíjí vaši baterii!

Bluetooth a Wi-Fi Direct jsou technologie, které nám pomáhájí přenášet data ze zařízení ze zařízení rychlostí blesku, ale rozhodně nevyždímou nikterak znatelně vaši baterii. Nové generace Bluetooth a Wi-Fi Direct vám při neaktivitě téměř neseberou žádná procenta.

phone-charging

4) Lepší výbava znamená lepší výkon!

Dříve mělo toto tvrzení váhu, zejména u výrobců telefonů, které pohání operační systém Android. Nicméně lepší technické specifikace neznamenají lepší telefon a můžeme se bavit o tom, zda 12 MPix foťák u Android zařízení je lepší než 8 MPix foťák u iPhone 5S, či diskuze, které se týkají mnoho-jádrových procesorů, ve finále jde o chod a vyladěnost operačních systémů, které s tímto hardware pracují.

5) Můžete použít jenom tu nabíječku, kterou jste dostali s telefonem.

Tento mýtus vznikl na základě ochrany originálních výrobců před těmi, kteří vyrábí nekvalitní příslušenství. Nicméně v dnešní době má možnost se dostat k originálnímu příslušenství od autorizovaných prodejců.

6) Dobíjení přes noc ničí baterii.

 

Mýtus jak hrom. Dnešní baterie poznají, kdy mají 100% a málokdy se stává, že by se přehřívaly a ničila se jim baterie.

7) Zákazníci chtějí menší zařízení.

phablet-lineup

 

Zde je to diskutabilní, dnešní trh nasytí každého a víme, že i telefony, nebo spíše „phablety“ mají své příznivce!

8) Vypnutí si telefonu/vyjmutí SIM karty/zapnutí letadlového Airplane módu Vás chrání před sledováním ostatními.

Na to jsme se v redakci museli sebe sami ptát, koho tento mýtus napadl a zda byl při smyslech. Mezi námi, kdo by Vás sledoval? Nyní ale buďme trochu vážní. Vyjmutí SIM karty vám akorát znemožní být v kontaktu s milovanými a letadlový mód je pouze mód fungování telefonu na jiných frekvencích, které nejsou v konfliktu s palubními počítači letadel.

Pokud nechcete býti sledováni, tak si vypněte telefon a vytáhněte z něj baterii.

9) Automatický jas Vám šetří baterii.

Pro technické rýpaly nelogický nesmysl a lež v dárkovém balení. To, že ušetříte jas na telefonu dáváte zabrat vašemu CPU a tudíž tím pomáháte telefonu vyždímat energii

 

10) Android je náchylnější na hrozby.

Open source software, do kterého spadá Android je termín sám o sobě obsáhlý a nestačí na jeden článek, nicméně mnoha z Vás překvapí, jakým je Android bezpečným operačním systémem.

Ohledně aplikací je to trošku obtížnější bez ohledu na OS, ale zde je na každého uvážení, co chce mít v telefonu.

 

 

A co vy, znáte nějaké mýty, které znáte a nejraději byste je vymazali pomyslným delete z povrchu zemského? Dejte vědět do komentářů!

 

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít