Co všechno musíte zažít na španělském ostrově Mallorca

Pokud hledáte tip na místo, kde je krásně po celý rok, doporučujeme největší španělský ostrov Mallorca. Oblíbili si ji němečtí návštěvníci, i díky tomu je na Mallorcu výborné spojení zejména z německých letišť. Taxíky stojí přímo před letištěm a vy se můžete snadno vydat na průzkumy tohoto krásného ostrova. Máme pro vás 10 tipů, které by mohly vaši návštěvu zpříjemnit.

1. Romantický výlet vláčkem z Palmy do Sólleru

Sóller je půvabné město v severozápadní části ostrova a rozhodně stojí za návštěvu, doporučujeme procházku po náměstí, kde můžete v malých krámcích nakoupit velmi vkusné suvenýry. Malé vlakové nádraží najdete snadno, je přímo v centru Palmy. Romantická trasa vede pohořím a vlak projíždí mnoha tunely. Dopředu se podívejte na čas odjezdu zpátky do Palmy, vlak jede jen několikrát za den.

2. Běh po pobřeží až ke katedrále

Přibalte si do kufru běžecké boty, na Mallorce běhá téměř každý. Pokud bydlíte blízko Palmy de Mallorca, zkuste běžet až ke katedrále. Počasí je ke sportování ideální a kolem pláží vede chodník pro pěší i cyklistická stezka.

3. „Velkolepá!“ vydechnete, až uvidíte katedrálu La Seu

Impozantní katedrála Panny Marie – přezdívaná La Seu – je jednou z největších gotických katedrál v Evropě, pocházející z roku 1230. Nemůžete ji přehlédnout, je vidět ze širokého okolí.

4. Řemeslný trh Dijous Bo

Kdybyste chtěli vidět největší řemeslný trh na ostrově, vydejte se sem v listopadu a zamiřte do města Inca. Festival láká desítky tisíc návštěvníků.

5. Klášter ve Valldemose a procházka po okolí

Klášter ve Valldemose se proslavil tím, že zde pobýval v posledních letech svého života polský skladatel F. Chopin se spisovatelkou G. Sandovou. Vydejte se z kláštera do olivovníkových hájů, je to krásná procházka.

6. Deia – malé město s křivolakými ulicemi a úchvatnou atmosférou

Květiny ve starých květináčích, okenice, stará dlažba, malé kavárny a sklepní vinotéky… Udělejte si výlet, nebo si v roztomilém městečku Deia rovnou rezervujte ubytování. Atmosféra města se starými domy přitahuje umělce všeho druhu, zapůsobí i na vás, uvidíte.

7. Fornalutx

Další tip na malebnou destinaci, když nebude v Deia volný hotel. Vesnice Fornalutx byla v průvodcích několikrát označena jako nejhezčí na ostrově.

8. Vydejte se po stopách známých osobností

Malíř Joan Miró, tenista Rafael Nadal nebo skladatel Fryderyk Chopin – ti všichni si Mallorcu zamilovali. Sami poznáte proč.

9. Perly, koření, sůl, víno

Z Mallorcy nemůžete odjet bez dobrot a suvenýrů. Víno má díky příznivým podmínkách výtečnou kvalitu, šperky z perel mají dlouholetou tradici a nosí se vždy bez ohledu na moderní trendy. No a koření? Až navštívíte jeden z obchodů s delikatesami, nebudete chtít jíst bruschettu jinak než se zdejší speciální kořenící směsí, která se přidává do olivového oleje.

10. Mallorca je krásná po celý rok

Pokud vám stačí procházky u moře za přívětivého počasí, klidně jeďte na Mallorcu v lednu nebo v únoru. Na koupání to není, ale letenky jsou levné, víno i paellu mají všude a za dvě hodiny a pár minut jste v Palmě na letišti.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít